•

Zápis detí do materských škôl pre šk. rok 2024/2025   -  preberanie prihlášok - bude zaktulizované podľa pokynov zriaďovateľa.

Do materskej školy sa prijíma dieťa na základe žiadosti, ktorú podáva zákonný zástupca dieťaťa (ďalej len „rodič“) riaditeľovi ZŠ s MŠ prostredníctvom materskej školy.

Žiadosť je zverejnená na stránke školy rozkliknutím linku nad týmto textom alebo si ju rodič môže vyzdvihnúť osobne v materskej škole. Súčasťou žiadosti musí byť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré sa nachádza priamo na prihláške.

V prípade, že rodič žiada o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, musí priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Pri podávaní  žiadostí o zapísanie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole Na Revíne a v Materskej škole  Cádrova prosíme uprednostniť osobné odovzdanie  potvrdenej prihlášky zástupkyni v danej materskej škole.

Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta daného kalendárneho roka  je predprimárne vzdelávanie povinné.

Deti sú prijímané do materskej školy spravidla od troch do šiestich rokov veku.

Dieťa, ktoré už navštevuje materskú školu a do 31. augusta  (vrátane) dosiahne päť rokov veku, sa bez povinnosti opätovne žiadať o prijatie do materskej školy automaticky od 1. septembra  stáva dieťaťom plniacim povinné predprimárne vzdelávanie.
          Počet detí, ktoré môžu byť do materskej školy prijaté, závisí od kapacitných možností  materskej školy. Materské školy v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto sú súčasťou základných škôl a spolu tvoria jeden právny subjekt ZŠ s MŠ. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy vydá riaditeľ školy do 30. júna daného kalendárneho roka.