Štvrtok 22. 2. 2018

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Cádrova 23,

831 01 Bratislava VYHLASUJE zápis detí do 1. ročníka základnej školy

pre školský rok 2018/2019.

Tu sa dozviete viac.

• Milí rodičia, milí budúci prváci,

srdečne Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

Bližšie informácie sú tu

• Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

• 12. 2. 2018

Aktualizovali sme modul MATERSKÁ ŠKOLA

• Dnes sme mali troška horšie počasie. Deti si tak vyskúšali lyžovanie vo všetkých poveternostných podmienkach. Pozitívne je, že už všetci sme zlyžovali celý kopec v stredisku. Dnes máme v pláne lyžovať do 13:00 hod. a priamo z lyžiarskeho strediska odchádzame do Bratislavy. Na miesto obeda sme dostali do autobusu balíček. Predpokladaný príchod na Višňovú o 16:30 hod. sa budeme snažiť dodržať, prípadne Vás deti budú informovať prostredníctvom mobilov. Lyžovaniu zdar!

• Dnes sme mali trochu oddychový deň a na svahu sme boli len do obeda. Rozosnežilo sa nám, čo nás veľmi potešilo a už teraz sa tešíme na čerstvý sneh na zjazdovke. Po obede sme sa vybrali na tunajšiu agrofarmu, kde nám ukázali chov zvierat. Videli sme pavilón kurčiat, kravičiek, teliatok a oviec. Hladkali sme jahniatko hodinu po jeho narodení. Nakoniec sme ochutnali výrobu ručne robených syrov. Deti si užili aj tradičnú guľovačku. Všetci sú zdraví a pozdravujú.

• Dnes dopoludnia sme lyžovali za príjemného slnečného počasia, opäť sme sa zdokonalili v lyžovaní. Niektorí si vylepšovali techniku, niektorí oblúky, všetci sme sa posunuli dopredu. Večer sme sa zabavili logickou hrou a príbehom o živote tučniakov. Všetkých pozdravujeme.

• Na miesto sme pricestovali v poriadku, o 12:00 sme už boli na svahu a rozdelili sme sa do družstiev. Snehové podmienky sú dobré, pripadol aj čerstvý sneh, dokonca vykuklo aj slniečko. Potom sme sa presunuli a ubytovali na hoteli. Na zariadení sme sami a všetko máme k dispozícii. Mali sme skoršiu večeru aj s polievkou. Večer sme si pozreli inštruktážne video o základoch lyžovania a zahrali sa spoločenské hry. Inštruktor Peter má 1. družstvo (najlepších), bol veľmi spokojný s dodržiavaním pravidiel na svahu, pán učiteľ Lomnický má 2. družstvo a pani učiteľka začiatočníkov. Aj žiaci 2. a 3. družstva sa snažili a boli disciplinovaní. Zajtra, hneď po raňajkách, sa presunieme autobusom na Makov a budeme sa snažiť čo najviac využiť dobré snehové podmienky. Informovať o priebehu dňa vás budeme opäť zajtra prostredníctvom našej stránky. Pozdravujeme z Kysúc.

• Týždeň so stážistami v rámci projektu Educate Slovakia z pohľadu našich detí.

"Minulý týždeň bol pre mňa úplne úžasný. Mali sme na našej škole štyroch stážistov v rámci projektu Educate Slovakia. Stážisti boli z Brazílie (dvaja), Číny a Indonézie. Naučili sme sa niečo o ich tradíciách, tancoch, typickom jedle, hudbe, systéme školstva, obyvateľstve. Oni sa tiež chceli dozvedieť viac o živote na Slovensku, bol to ich druhý týždeň v našej krajine. Priniesli sme im ochutnať naše slovenské pochúťky akými sú napríklad horalka, rumba, chrumky. Boli veľmi milí, dalo sa s nimi dobre porozprávať."

Vitajte na stránkach našej školy