Sobota 18. 8. 2018

Novinky

• Viedeň má svoje čaro! O tom sa presvedčili aj žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Spoznávali sme čarovnú architektúru Viedne, videli sme rôzne kultúrne pamiatky, navštívili sme vodný svet, ktorý bol nádherný a okúzľujúci. Neobišli sme ani centrum Viedne, Schönbrunn. Cestou späť sme mali chuť na niečo dobré, a tak sme sa zastavili v čokoládovni, kde sme ochutnali rôzne druhy čokolády a zakúpili niečo aj pre našich najbližších. Odnášame si pekné zážitky!

Do galérie Viedeň boli pridané fotografie.

• Noc v škole bola úžasná! Mozgové závity sme zapojili poriadne. Vďaka našim detektívnym vlohám sme mali v šiestich tímoch vypátrať prefíkaného zlodeja, ktorý ukradol obrazy našich milovaných učiteľov. Zanechal za sebou stopy, vďaka ktorým sme mohli prísť na jeho skutočné meno. Pátranie bolo náročné, ale zato neuveriteľne zábavné a napínavé. Zlodej bol veľmi kreatívny a všetko mal dokonale premyslené. Záhadu sme vyriešili, stratené obrazy sme poľahky podľa mapy našli a dostali sme aj dôležitý poklad – radu do života. Čakalo nás aj prekvapenie v podobe nočnej strašidelnej hry, no takmer nikto nemohol zaspať. Dúfame, že si takýto večer ešte raz zopakujeme!

• Dňa 26.6. sme sa zúčastnili basketbalového turnaja medzi viacerými školami. Nesklamali ani reprezentanti našej školy a ani naši žiaci. Z turnaja si žiaci odniesli pekné zážitky, nové skúsenosti. Zúčastnili sme sa aj súťaže o najkrajší a najzaujímavejší transparent, opäť sme uspeli, odniesli sme si aj odmeny. Výnimočným žiakom sa stal aj Tobiáš Gregor, ktorý sa zúčastnil súťaže o najlepšieho dribléra, vyhral prvé miesto a odniesol si novú basketbalovú loptu. Pozrite si fotky v našej galérii.

Do galérie Šinter Liga boli pridané fotografie.

• Bolo nám super! Odnášame si množstvo zážitkov, dobrodružstiev. Hrali sme sa, športovali, zabávali. Navštívili sme krásnu obec Čičmany, zistili sme, ako sa vyrába sklo, ako sa farbí. Neustále si potvrdzujeme, že príroda je nádherná, pretože sme mali možnosť vidieť úžasný výhľad na celé Nitrianske Rudno, ovlažiť sa v prírodnom prameni. Prekvapila nás aj nočná hra, v ktorej sme pátrali po zmiznutých kamarátoch. Po skvelom týždni sme sa vrátili späť k svojim rodinám.

• Tajomná prítomnosť lesa

Príroda môže byť bez nás, ale my nemôžeme byť bez nej - táto ústredná myšlienka kanadského indiána rezonuje v dielach Oľgy Paštékovej, ktoré dnes mohli obdivovať žiaci 1.A triedy v mestskej galérii v Mirbachovom paláci. Po úvodných slovách nás sprievodca zaviedol do tmavej miestnosti. Tma v nás vzbudzovala rôzne emócie. Pomocou baterky sme postupne odkrývali tajomstvá výtvarných diel. Z lesa vystupovali zvieratá a vtáci. Neskôr sme tajomstvá lesa objavovali hmatom a nakoniec sme si vytvorili vlastnú tajomnú hmotu a pomocou nej namaľovali osobité skupinové umelecké dielko. Všetci sme boli výstavou nadšení.

• Navštívili sme pána prezidenta!

Počas DŇA OTVORENÝCH DVERÍ sme navštívili krásny prezidentský palác. Mali sme šťastie, pretože sme videli vystúpenie čestnej stráže a vojenskej hudby. Pán prezident SR, Andrej Kiska, nás prišiel pozdraviť, podal nám ruku, bol milý a veselý.

,,Ešte som pána prezidenta v skutočnosti nevidela, keď som si s ním podala ruku, bola som šťastná.“ Sofia

,,Najviac sa mi páčili všetky historické priestory Grasalkovičovho paláca, terajšieho prezidentského paláca.“ Timotej

• Tešíme sa z úspechov našich štvrtákov!

Aj tento rok sa našej škole podarilo v literárno-výtvarnej súťaži Bratislava - moje mesto, získať krásne umiestnenia.

Jaroslav Dohnal 4.B: 1. miesto v literárnej súťaži s povesťou "STOLČEK“

Ema Žuffová 4.B: 3. miesto v literárnej súťaži s príbehom "NAŠI PREDKOVIA“

Zara Sčasná 4.B: 3. miesto vo výtvarnej súťaži s jej výtvarným prerozprávaním tajuplného príbehu starej Bratislavy "DUCH ZELENÉHO DOMU“

Ceny oceneným žiakom odovzdal primátor mesta Bratislavy - pán Ivo Nesrovnal, ktorý spolu so zástupcami Mestskej knižnice všetkým úspešným žiakom zagratuloval a zaželal im, a aj nášmu mestu všetko len to najlepšie, aby sa nám tu spoločne dobre žilo a pracovalo.

• Naši tretiaci sa v pondelok vybrali do Letnej čitárne U červeného raka. Tam im v príjemnej atmosfére herci Marek Majský a Ján Morávek pútavo čítali ukážky z kníh Michaela Parta o ceste na vrchol dvoch futbalových géniov – Christiana Ronalda a Lionela Messiho. Ochotná a milá pani knihovníčka deťom potom zodpovedala na ich zvedavé otázky. Dokonca tam za nami prišiel aj dopingový komisár európskej futbalovej federácie UEFA MUDr. Pavel Malovič. Porozprával nám rôzne zaujímavosti, ktoré zažil pri stretnutí s týmito, ale aj inými futbalovými hviezdami.

• Do galérie ŠvP Čertov boli pridané fotografie.

Vitajte na stránkach našej školy