• Najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Potvrdia vám to aj naši žiaci 6., 7. a 8. ročníka. Deti sa nielen pobavili, ale sa aj všeličo naučili a hlavne si všetky exponáty vyskúšali.
      19.09.2016 19:32 | viac »
    • V utorok 21. októbra niekoľko tried našej školy navštívilo jablkové sady v Dunajskej Lužnej. Žiaci 1. B triedy išli na exkurziu za odmenu za 1. miesto v zbere gaštanov a týmto spôsobom boli odmenení aj najlepší jednotlivci v zbere papiera a gaštanov.
      V  sadoch pestujú nielen jablká, ale aj hrušky a maliny. Najprv sme absolvovali malú prednášku o tom, ako sa jablká pestujú, aké odrody sa u nás pestujú a koľko obsahujú cukru. Potom sme mali možnosť ochutnať tieto odrody a tiež aj jablkové šťavy. Po prednáške hurá na maliny (musím uznať, že boli vynikajúce).
      Maliny a jabĺčka sme zobrali aj domov.
      Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť, každý z nás sa niečo naučil a akcia sa všetkým veľmi páčila.

Veronika Špačková

25.10.2014 21:34 | viac »
    • Stalo sa už tradíciou vítať jeseň na našej škole Týždňom ovocia a Týždňom zeleniny.
      13.10.2014 01:22 | viac »
    • Aj tento rok mali žiaci 4. až 9 ročníka možnosť preveriť si svoje jazykové znalosti v rámci anglického týždňa. V týždni od 2. júna do 6.júna mali vyučovanie obohatené o hodiny s tromi zahraničnými lektormi - Kristine z Hong Kongu, Tonym z Egypta a Dalim z Tuniska. Žiaci sa prostredníctvom prezentácií a rozhovorov dozvedeli o živote v krajinách našich lektorov, o histórii, o ich typických jedlách, kultúre, trávení voľného času. Zoznámili sa tiež s písmom v týchto krajinách. Žiaci sa postupne osmeľovali a komunikovali s lektormi, porozprávali im tiež o živote a pekných miestach na Slovensku.

09.06.2014 00:06 | viac »
    •

Naša škola sa úspešne zapojila do projektu Nie je jazyk ako jazyk, ktorého cieľom bolo skvalitniť jazykové vzdelávanie žiakov i učiteľov. Projekt podporila Nadácia Tatra banka, ktorá v rámci grantového programu venovala našej škole dataprojektor na využitie informačných technológií pri výučbe anglického, francúzskeho a nemeckého jazyka.

Žiaci prvého a druhého stupňa si na vyučovacích hodinách osvojili prácu s počítačom a interaktívnou tabuľou. Upevnili si svoje komunikačné zručnosti, prejavili kreativitu. Zároveň žiaci využili rôzne výukové portály a interaktívne aktivity, pričom sa zamerali na rôzne témy a vlastné projekty.

09.06.2014 00:01 | viac »
    • V týždni od 3.júna do 8.júna 2013 sa vyučovanie žiakov tretieho až ôsmeho ročníka nieslo v znamení anglického jazyka. Naša škola zorganizovala pre žiakov Anglický týždeň na podporu výučby jedného zo svetových jazykov.

Vyučovanie bolo obohatené o hodiny so štyrmi zahraničnými lektormi z Číny, Brazílie a Kanady. Na hodinách sa žiaci zábavnou formou dozvedeli o živote v krajinách našich lektorov, obľúbených jedlách, kultúre, športe, a tiež o histórii. Žiaci postupne naberali odvahu komunikovať a koncom týždňa sa stratili akékoľvek jazykové bariéry. Anglický týždeň sa u žiakov stretol s veľkou pozitívnou odozvou. Nielenže si preverili svoje doterajšie znalosti z anglického jazyka, ale nadobudli i nové jazykové zručnosti.  Mnohí žiaci sa presvedčili o schopnosti porozumieť cudziemu jazyku a dohovoriť sa v ňom. Dovidenia o rok!

16.10.2013 10:44 | viac »