Týždeň ovocia a zeleniny

Stalo sa už tradíciou vítať jeseň na našej škole Týždňom ovocia a Týždňom zeleniny.

Zo všetkých tried prvého stupňa sa v týchto dňoch šírila  omamná vôňa šťavnatých a predovšetkým zdravých plodov Zeme. Pri spoločnom ovocnom, či zeleninovom stole všetkým akosi lepšie chutilo. Desiatové dózičky sa celé dva týždne plnili nakrájanými sladkými jabĺčkami, šťavnatými hruškami, voňavými slivkami, pestrofarebným hroznom, či iným obľúbeným ovocím. V ovocnom šaláte, ktorý deťom ohromne chutil, nechýbalo ani exotické ovocie. Rozmanité chute dráždili chuťové bunky, a tak sa pridali aj tí, ktorú takúto dobrôtku nie vždy okúsia.

Aj zeleninový týždeň mal veľký úspech. Mrkvička, uhorka, paradajka a paprika sa chrumkala v tomto období najviac. Nechýbali básničky, pesničky a všakovaké iné užitočné vedomosti.

Záverečnú bodku za dvojtýždňovým zdravým maškrtením dalo dopoludnie plné hry a súťaženia. Deti najskôr hádali, za aké ovocie sa ich pani učiteľky a vychovávatelia zamaskovali.
    Hmatom, chuťou a čuchom skúšali, či dokážu rozpoznať zdravé dobroty. Overili si, či poznajú aj menej časté druhy zeleniny a exotické kúsky ovocia. A chýbať nemohlo ani poznávanie ovocia a zeleniny v angličtine.

Zlatým klincom bol bohato prestretý stôl. Chutné ovocné a zeleninové koláče, sušené i čerstvé ovocie, ovocné šťavy, to všetko sme si vďaka Vám naše milé mamky vychutnávali po celý deň.
              Zostáva iba veriť, že si tieto dobré zvyky zachováme a zdravé mňamky budú aj naďalej súčasťou nášho jedálnička.