Aurelium - zážitkové centrum vedy

Najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Potvrdia vám to aj naši žiaci 6., 7. a 8. ročníka. Deti sa nielen pobavili, ale sa aj všeličo naučili a hlavne si všetky exponáty vyskúšali.

V pondelok 12. septembra 2016 navštívili naši žiaci 6.,7. a 8. ročníka Aurelium – zážitkové centrum vedy.

Deti nahliadli do tajov chémie, fyziky, strojárstva aj robotiky. Všetci žiaci si odniesli nové poznatky, zážitky a užili si kopec srandy, o čom svedčia aj ich reakcie:
    "Najviac sa mi páčila laserová show, bola úžasná!"
    "Všetko tam bolo úplne super!"
    "Najviac ma zaujala Teslova cievka, bola neuveriteľná!"
    "Mne sa veľmi páčilo perpetum mobile."
    "Najviac sa mi páčila časť s ilúziami."
    "Páčilo sa mi zachraňovať dedinku pred vytopením."
    "Celé to bolo super, odporúčam."
    "Na výstave bolo mnoho zaujímavých pokusov."
    "Pre mňa to bol super zážitok."
    "Ten robot, čo skladal lego bol super!"
    "Aj tí čo nám vysvetľovali boli milí."
    "Tá show na začiatku nemala chybu"

Obrovské priestory nadchýňali už na prvý pohľad. Kopa modernej techniky a pomôcok, ústretový personál, logické rozmiestnenie a rôznorodosť spravili z tohto centra hotový raj na vedomosti. Mnohé atrakcie boli dokonca tak veľmi fascinujúce, že ani pán učiteľ a pani učiteľky neodolali a museli si ich vyskúšať. Aby sme vám aspoň trocha priblížili atmosféru, prinášame pár fotiek :)