Planetárium Brno

PLANETÁRIUM - nová skúsenosť

Naši štvrtáci navštívili PLANETÁRIUM v Brne.

,, Ešte sme v tomto zariadení neboli. S veľkou zvedavosťou a očakávaním sme vstupovali do pavilónu s guľatou strechou. Áno, čakalo nás ozaj zážitkové divadlo:...“

...boli sme vo vesmíre, bolo to strašne poučné... Katka M.                                                                       ...sedeli sme a nad nami sa prezentoval úžasný vesmír... Peter H.                                                           ...vošli sme dnu, bola tam tma a zrazu sme videli krásnu večernú oblohu...Veronika D.                                   ...bolo to tam ako naozaj, bolo to prenádherné... Alica G.                                                               ...nevedeli sme, čo nás čaká. Po presune do sály s oblým plafónom sa to spustilo. Dozvedel som sa veľa zaujímavostí, napríklad, že Saturn má 60 mesiacov, že jeho prstenec je zložený  zo samých kameňov, že Merkúr má najextrémnejšie teploty, lebo jeho jedna polovica má 200 stupňov Celzia a druhá polovica 400 stupňov Celzia, pretože Merkúr nie je chránený atmosférou, ako naša Zem, ako dobre... Jaroslav D.                                                                                                                                                          ... teším sa, lebo som vedel všetky správne odpovede na vesmírne otázky...  Kristán G.

Po návšteve sály digitária, naša exkurzia pokračovala do VIDA science centra so zážitkovým spoznávaním nehmatateľných prírodných javov na interaktívnych exponátoch. Čakal nás tam úžasný program: science show – animátorská prezentácia prírodných javov (napr. svetlo, magnetizmus, ťažisko rovnováhy) a prehliadka expozície s atraktívnymi exponátmi, ktoré sme si mohli vyskúšať (stav beztiaže, bicykel na lane, šmykľavka v tuneli a ďalšie).

...ja som tam ťahala jednu zvláštnu hadicu a tá mi ukázala, že podobná je aj v našom tele, neuveriteľné... Sofia D.

...bol som v točiacom sa  čude a to mi nakoniec ukázalo, že keď sa niečo točí veľmi rýchlo, tak sa to od toho miesta vzďaľuje, alebo bol super ,, stiskomer´´, tam som vyhral aj nad našou pani učiteľkou... Samuel

...páčilo sa mi, že sme si mohli vytvoriť svoj vlastný zvuk hudby... William G.

...najťažšie bolo udržať si rovnováhu, keď sa okolo mňa všetko točilo... Soňa S.

...bola tam zapojená chémia, prírodoveda a tuším aj vlastiveda... Sheron Š.

...veľmi moc sa mi tam páčilo, ale viac Vám prezradzovať nebudem, keby ste sa tam niekedy vybrali... Tamara L.

...bola tam Pandorina truhlica a špagát želaní, to sa mi páčilo veľmi... Alexandra A.

...kúpila som si tam skákaciu plastelínu, bratovi guličku s rybou, maminke a ockovi pamätné  mince... Emka Ž.

,,Čo sa mi najviac páčilo? Mne sa najviac páčil celý deň ! ´´ ... Katka M.