• 3.mobilita: Maďarsko, Üllés   15. - 19.máj 2017
      " I. Physics on Stage"
      V rámci ďalšieho výmenneho pobytu, ktorý bol v malom mestečku Üllés sa zúčastnili aj žiaci. Bolo nás deväť a dve pani učiteľky.
      V pondelok ráno sme spoločne cestovali vlakom do Budapešti, všetci sme boli plní očakávaní. Mali sme dobré počasie a úsmev na tvári.
      V Budapešti nás už čakal autobus s p. učiteľkou z Maďarska. V autobuse už boli aj žiaci z Poľska. Cestou sme išli vyzdvihnúť na letisko ďalších žiakov z Talianska a Turecka. Počas cesty do mestečka Üllés sme už počuli rôzne jazyky. Bolo to zaujímavé sledovať toľko roznych kultúr.
      Nasledujúci deň sme boli rozdelení do skupín, mali sme možnosť vidieť vyučovanie matematiky, angličtiny, informatiky a telesnej výchovy.
      Poobede sme sa zúčastnili krúžku - ľudové tance. Maďarskí žiaci sú veľmi kamarátsky a pomáhajú nám pri zoznamovaní sa s ich kultúrou.
      V stredu sme mali výlet do mesta Szeged. Na Univerzite v Szegedi sme prezentovali experimenty, ktoré boli hodnotené. Poctivo sme si všetko pripravili, čo sa odzrkadlilo vo víťazstve 2.miesta. Veľmi sme sa tomuto víťazstvu potešili. Poobede sme mali prehliadku mesta vláčikom.
      Vo štvrtok sme mali pripravené tvorivé dielne v typickom maďarskom dome.
      Vyrobili sme si rôzne suveníry ako náramky, srdce z dreva, a dokonca sme mali možnosť aj vyšívať. Večer naši hostitelia pripravili zaujímavý program. Predstavenie v anglickom jazyku a vystúpenie folklórneho súboru. Cítili sme sa ako doma. Ľudia boli pohostinní a priateľskí. Večer sa nám vôbec nechcelo baliť.
      V piatok ráno sme sa rozlúčili a vyrazili sme na výlet do Budapešti. Boli sme v interaktívnom centre, kde sme si mohli všetko skúšať. Poobede sme zamierili rovno do centra Budapešti.
      Nezabudnuteľné zážitky a spomienky máme ešte stále v hlave.
      A čo nás čaká najbližšie? Pobyt v ďalšej partnerskej krajine: Rumunsko - mesto Arad.
      23.05.2017 21:46 | viac »
    • V dňoch od 13.-17.2.2017 prebiehala 2. mobilita (výmenný porgram v rámci projektu Erasmus +) u nás v Bratislave. Navštívili nás učitelia aj študenti z krajín Maďarsko, Poľsko, Turecko, Rumunsko a Taliansko. Naši študenti mali možnosť zúčastniť sa programu, ktorý sme pripravili pre našich zahraničných partnerov. V utorok boli v Aurelium, kde mohli vidieť rôzne interektívne veci, v stredu sme im pripravili návštevu Technického múzea vo Viedni. Vo štvrtok mohli vidieť experimenty na Fakulte matematiky a fyziky. Poobede mali prehliadku mesta. Celý týždeň sme rozprávali v anglickom jazyku a venovali sa pokusom. Na záver: všetci boli nadšení a spokojní, naši aj zahraniční študenti si určite našli svojich nových kamarátov. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšiu mobilitu, ktorá bude v máji v Maďarsku.
      18.02.2017 09:59 | viac »
    • Logom tohto ročníka projektu ERASMUS+
      oficiálna stránka projektu:
      05.02.2017 20:15 | viac »
    • Mottom projektu Erasmus+ je:
      “Keep calm ...,
      play Physics!”
      07.02.2017 11:35 | viac »
    • Projekt programu Erasmus+ KA2, Kľúčová akcia 2: Strategické partnerstvá zložené výlučne zo škôl. Názov projektu: LET´S GET TOGETHER AND PLAY PHYSICS bol schválený v roku 2016.
      Projekt sa financuje z prostriedkov Európskej Únie. Realizácia projektu na našej škole bude trvať dva roky. Ide o mobilitu pedagogických zamestnancov a žiakov v zahraničí. Do projektu sú zapojené krajiny: Maďarsko, Rumunsko, Taliansko, Poľsko a Turecko.
      Cieľom Erasmus+ je pomôcť zvýšiť kvalitu výučby a učenia od predškolského po sekundárne vzdelávanie v školách v celej Európe.

1.mobilita: Gorzów, Poľsko                   17. - 21. október 2016
      Erasmus+ v Gorzów, Wielkopolski "Let´s keep simplicity!"
      Príchod do poľského mesta Gorzow, Wielkopolski

Na prvej mobilite v rámci projektu sa zúčastnili: PaedDr. Miroslava Komorníková, RNDr. Viera Keszeghová ( učiteľka fyziky) a Mgr. Jana Gažovová (koordinátorka projektu).
      V Poľsku sa nám veľmi páčilo, medzi všetkými krajinami vládla priateľská atmosféra a nadšenie z prvého kontaktu. Celý týždeň sme mali naplánovaný pestrý program.
      Prvý deň sme mali prehliadku mesta, kde našimi sprievodcami boli žiaci školy. Pripravili si pre nás zaujímavé prezentácie o pamätihodnostiach v meste Gorzow.
      Počas nášho pobytu sme mali pekné, slnečné počasie až na jedeň deň, kedy pršalo.
      Milé prekvapenie pre nás bola návšteva technického centra "Technological centre" Stanovice. V tomto centre si žiaci majú možnosť vyskúšať rôzne experimenty, a pracovať na rôznych projektoch v oblasti vedy.
      Ďalší deň nás čakal celodenný výlet do mesta Zielona Gora. Spolu so žiakmi a učiteľmi sme boli v "Technological Park" v Stary Kisielin. Tu nás čakali zamestnanci s pripraveným programom a prednáškou. Vysvetlili nám ako funguje proces pozorovania buniek, prácu s mikroskopom Ramen a zobrali nás do miestnosti, kde sa skúma foniatria. V tento deň nás ešte čakala návšteva planetária.
      Na záver
      Celkový dojem z Erasmu je pre mňa pozitívny. Získali sme nové poznatky, nové kontakty na úžasných ľudí. Verím, že si budeme vymieňať informácie i v budúcnosti. Odporúčam našim učiteľom nebáť sa a ísť do takýchto aktivít.

07.02.2017 11:30 | viac »