Základná škola s materskou školou, Cádrova 23, Bratislava

Prihlásenie
  • Anglické divadlo

   Smelý zajko v Afrike... túto knihu poznali veľmi dobre už naši rodičia, ba aj starí rodičia. My sme si dnes príbeh smelého zajka pozreli trošku netradične. Navštívili sme anglicko-slovenské divadelné predstavenie. Malý zajko sa rozhodol okúsiť svet a tak sa s batôžkom plným buchiet vydal do sveta. Na svojich potulkách spoznával nové veci, túžil presláviť sa a dokázať niečo veľké. A keďže bol nielen smelý, ale aj múdry, jeho sny sa mu vyplnili. Divadielko nás nesmierne bavilo. Bolo plné nápaditých situácii a veselých pesničiek. Martinskí divadelníci opäť nesklamali a pripravili nám jedinečný umelecký zážitok.

  • CÁDROVINY sú najlepší školský časopis na Slovensku!

   Cádroviny dosiahli obrovský úspech! Je to najlepší školský časopis na Slovensku! Už teraz sa tešte na Vianočné číslo ;)

  • Lampiónový sprievod

   8.11. sa na našej škole uskutočnil nočný lampiónový pochod. Bolo úžasne, deti mali krásne kostýmy, priniesli si so sebou tekvičky, lampióny a iné svietiace výtvory. Vybrali sme sa rozžiariť ulice Bratislavy a naladili sme čarokrásnu atmosféru. Naše svietiace výtvory boli symbolom svetla a dobra a mali za účel odohnať zlo a všetky zlé bytosti. Záverom nás čakala ohňová šou, ktorá bola takisto pôvabná. 

  • Noc v škole

   Dobrú noc, už je 20:00, zajtra vstávame do školy! Ale kdeže, takto to nefunguje, o 20:00 hodine to ešte len začína, noc je ešte mladá. Zábava, smiech sa ozýva z každej triedy. Žiaci si so sebou odnášajú nové zážitky, upevňujú si priateľstvá a vždy sa majú o čom rozprávať. Nesmú chýbať ani hry a takisto aj dobrý film. 

  • Týždeň vedy a techniky

   V piatok 10.11.2017 sme v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku navštívili výstavisko Incheba, kde sa konala Interaktívna výstava o vede a technike  - Veda netradične, ktorú pripravilo Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky. 

   Naši žiaci mohli navštíviť interaktívne stánky, prelistovať časopis Quark, zapojiť sa do zaujímavých súťaží a kvízov a aj vyhrať rôzne ceny.

   V stánku AMAVeda si žiaci mohli vyskúšať jednoduché chemické pokusy, chromatografiu - zistili, z akých farieb sa skladá ich obľúbená farba; a meranie pH roztokov - zásaditý, kyslý či neutrálny? 

   V stánku Fablab deti videli ukážky vecí, vyrobených na laserovom vyrezávači, rezači fólií, 3D tlačiarni.

   Žiakov veľmi zaujal stánok Robotika s RoboTech Vision s.r.o, v ktorom vystavovatelia predviedli rôznych robotov. Ako napríklad: Androver - štvorkolesový mobilný robot založený na operačnom systéme Android. Jeho pohyby je možné ovládať pomocou mobilného telefónu, ktorý slúži ako volant, NAO - ukážka humanoidného robota v spolupráci s Národným centrom robotiky, Ozoboty - malé programovateľné mobilné roboty pre deti schopné sledovať farebné čiary.

   Ústav molekulárnej biológie SAV pripravil stánok Včielky vedcom, vedci ľuďom, v ktorom si žiaci rozšírili svoje vedomosti o živote včiel a o využití včelích produktov v modernej medicíne

   Deti sa pobavili aj v stánku Slovenských elektrární, v ktorom im vlasy stáli "dupkom".

  • Brno

   Týždeň vedy a techniky

   Dátumy 6.11. – 12.11. sa tento rok niesli v znamení vedy a techniky. Cieľom je vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, práve veda a technika pomáhajú riešiť globálne problémy a zlepšovať našu životnú úroveň. Pri tejto príležitosti sme dňa 8.11. so žiakmi navštívili planetárium v Brne. Ukázali nám, aký fantastický je vesmír, ako vznikli planéty, súhvezdia a pod. Navštívili sme aj zážitkové centrum VIDA s atraktívnymi exponátmi, žiaci si mohli vyskúšať riadenie ponorky, stav beztiaže, bicykel na lane, vytvorenie tornáda, ... 10.11. žiaci zažili vedu naozaj netradične!  FOTO

  • Lampiónový sprievod

   Dnes sa lampiónový sprievod uskutoční, podvečer pršať nemá! Tešíme sa na Vás!

  • Múzeum holokaustu

         Naši deviataci navštívili začiatkom októbra Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Jedným z vystavených artefaktov je dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom len táborom v Seredi ich prešlo približne 16 000, z ktorých bola väčšina zavraždená počas holokaustu.

   Prehliadka s lektorským výkladom bola veľmi poučná. Mnohým sa tisli slzy do očí, keď počúvali príbehy ľudí, ktorí zažili hrôzy druhej svetovej vojny.

  • 25. 10. 2017

   Október sa v prvých triedach niesol predovšetkým v znamení korčuľovania. S podporou mestskej časti Bratislava - Nové mesto sme sa už tradične zúčastnili dvojtýždňovej školy korčuľovania. Veľmi sme sa na ňu tešili. Boli medzi nami takí, ktorí sú na ľade veľmi zdatní a predvádzali skvelé korčuliarske kúsky; no boli aj takí, ktorí sa naň v korčuliach postavili po prvýkrát. Nesmelý cupot po ľade sa s každým novým dňom postupne menil na čoraz ladnejšie pohyby. A hoci sa občas pritrafil aj pád, úsmev z tváre nám neschádzal a všetci sme sa tešili na nový korčuliarsky deň. Na záver kurzu sme sa všetci vyšantili v karnevalových maskách. 

   Fotografie

  • 17. 10. 2017

   Naši štvrtáci a niektorí tretiaci navštívili Planetárium v Brne a táto exkurzia ďalej pokračovala návštevou VIDA Science Centre. Ste zvedaví, ako sa im tam páčilo? Tak čítajte TU.

   A tu zase nájdete zopár fotografií.

  • 25. 10. 2017

   Hovorme o jedle  -  CHUTNÉ MAĽOVANIE

   ,,Chutné ´´a nápadité práce vytvorili naše šikovné deti!!!

              Výtvarná súťaž na našej škole priniesla úspechy. Žiaci I. aj II. stupňa svojim chutným maľovaním vyvolávali a podporovali spoluprácu a aktívnu účasť našej školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu.

             Múdra a spravodlivá žiacka porota nakoniec vybrala.

    Víťazmi sa stali:

   -Veronika Štajgárová   7.A -  Zdravie a sladkosti

   -Lucia Páleníková        5.A -  Ježko potravou neplytvá

   -Jaroslav Dohnal          4.B –  Pyramída zdravia

   -Zoroslav Zita               6.A –  Keep calm and eat apples

   -Kira Bulygina               1.A – Usmievavá vitamínová misa

   -Kristína Sviteková        1.C – Mrkvičky, držte sa!

   -Sergej Kuriš                 5.A – Jedz zdravo, hýb sa, aj Ty budeš silný!

   -Sofia Kurišová              5.A – Pizza na zdravý spôsob

   -Filip Kyrinovič               6.A – Ovocie Ti dodá nielen zdravie, ale aj energiu!

   -Yeva Hentosch             4.A – Pestrá strava

   -Peter Bachratý              6.A – Zdravé jablko si dám a vitamíny v sebe mám!

    

   GRATULUJEME !

   Buďte všetci aktívni a kreatívni  aj v živote, veď ZMENA  môže byť tiež JEDLÁ !

    Pozrite si aj detské práce

  • 21. 10. 2017

   13.10. sme mali nečakanú návštevu. Pýtate sa koho? Miroslava Žilku, vynikajúceho a známeho tanečníka, ktorý má za sebou niekoľko úspechov. Zavítal aj k nám do školy za našimi žiakmi. Ukázal nám, že tanec dokáže človeka uvoľniť, tanec dokáže človeku zlepšiť náladu a vyčariť mu úsmev na tvári. Naši žiaci mali možnosť vidieť niekoľko typov tanca, dokonca si ho mohli priamo s ním aj zatancovať. Deti mali miestami od úžasu otvorené ústa a potlesk sa ozýval celou miestnosťou. Veríme, že aj našich žiakov motivoval k tancu a aj oni sa budú prejavovať aj pohybom!  FOTO 

  • Koniec zberu gaštanov

   Na našej škole sa už skončil zber gaštanov. Všetkým "zberateľom" ĎAKUJEME, že týmto pomôžu zvieratkám lepšie prežiť zimu.

  • 15. 10. 2017

   A takto SUPER nám je na tréningoch. Pozrite sa...

  • 5. 10. 2017

   Aj naši žiaci majú radi projekty. V utorok sme boli v RTVS v priamom prenose Dámskeho klubu... 

  • Zber papiera

   Začíname jesenný zber papiera. Papier nezabudnite podpísať, označiť triedou, odvážiť a priniesť pred budovu 2. stupňa.

   Zbierame do 12.10. 2017.

  • 19. 9. 2017

   Ponuka krúžkov na našej škole TU

  • 10. 9. 2017

   Na našej škole sme opäť privítali nový školský rok, ktorý prinesie veľa zaujímavých výziev. Pozrite si, ako sme začali Začiatok školského roka 2017/18

  • Program pre všetkých na zaujímavé ukončenie leta 2017 v sobotu 09. septembra na Kuchajde.

    

  • Začiatok školského roka 2017/2018

   Školský rok sa začína 4. septembra 2017

   PROGRAM:

   8.00 hod.:       Zraz prváčikov  v budove I. stupňa

   8.30 hod.:       Slávnostné otvorenie školského roka na ihrisku (pri budove I. stupňa ZŠ).                         V prípade nepriaznivého počasia slávnostné otvorenie v telocvični.

   9.15 hod.:       Triedne učiteľky si prevezmú deti do tried. Privítanie a oboznámenie   s programom najbližších dní.

   10.00 hod.:     Obed (ráno sa bude zisťovať záujem o obed v 1. deň školy)

   10.00 hod:      Obed – II. stupeň       

   10.30 hod:      Obed – I. stupeň

   Prevádzka ŠKD bude 4.9. 2017 zabezpečená do 16.00 hod.

   .

    

    

    

    

    

    

   Tešíme sa na dobrú spoluprácu s Vami počas celého štúdia.

   S pozdravom vedenie školy

  strana: