Základná škola s materskou školou, Cádrova 23, Bratislava

Prihlásenie
  • Cádroviny preprázdninové vydanie

   Hurá, hurá!

   Leto je tu a s ním aj čas prázdnin. Spríjemnite si svoj voľný čas čítaním najnovších Cádrovín. 

   Zároveň Vám prajeme krásne prázdniny a tešíme sa na Vás opäť v septembri. 

   Kochajte sa: predprazdninove_Cadroviny_final.pdf

  • Organizácia konca roka

   Podrobnosti k organizácii konca školského roka si môžete prečítať na nasledujúcom linku:

   Organizacne_zabezpecnie_-2016_2017_koniec_sk._roka.pdf

  • 25. 6. 2017

   Našim tretiakom sa podaril opäť jeden pekný výkon.

   Absolvovali plavecký výcvik s výsledkom: VÝBORNE!

   Všetci dostali diplomy, tešili sa z úspechov a my sa tešíme spolu s nimi!

    Aj preto, že zvládli to úmorné teplo dnešných dní.

    Mali, ale výhodu oproti nám: Plávali si v príjemnej, chladivej vodičke a bolo im v nej        

                                ---       ú  ž  a s n  e  !!!     ---

    

   Do galérie Plavecký výcvik - tretiaci boli pridané fotografie.

  • 19. 6. 2017

   Do galérie ŠvP - Radava boli pridané fotografie.

  • Gratulujeme našim žiakom k úspešnému I.svätému prijímaniu.
   Tešíme sa s Vami z Vášho krásneho úspechu, milí naši tretiaci!

    

   Do galérie I. sväté prijímanie tretiakov boli pridané fotografie.

  • Bratislava, moje mesto 2017 - Putovanie časopriestorom

   Touto cestou chceme pogratulovať Williamovi Stevenovi Greenblumovi, žiakovi 3.B triedy, k vynikajúcemu úspechu v literárno-výtvarnej súťaži Bratislava, moje mesto 2017. Získal úžasné 2. miesto v kategórii literárne práce.

   Ešte raz: Gratulujeme a tešíme sa s Tebou!

     

  • Deň detí sa na našej škole niesol v znamení zábavy a súťaží, ktoré zorganizovali šiestaci, siedmaci, ôsmaci a zapojili sa aj deviataci! Triafali sme do koša, skákali do diaľky, preverili naše vedomosti, súťažili sme v rýchlosti zjedenia tyčiniek, v rýchlosti pitia vody, skladali sme obrázky, preverili sme si pamäťové schopnosti a iné zručnosti. Bolo super!

   Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

  • Výnimočný spisovateľ, výnimočné príbehy! Noc s Andersenom bola v znamení odhaľovania záhad tajomstiev Andersenových príbehov. Do našej školy zavítali postavy z rozprávky O perníkovej chalúpke. Ukryli na tajných miestach poklady, ktoré sme mali odhaliť. Blúdili sme lesom, stavali domček pre ježibabu, upratovali sme ježibabe domček. Zažili sme to, čo Janko a Marienka. Po každom dobrodružstve sme dostali otázky, na ktoré sme mali odpovedať. Za správne odpovede sme dostali zašifrovaný text, ktorý nám postupne odhalil mapu k pokladu. Bola zábava, napätie a fungovala spolupráca a priateľstvá.

   Do galérie Noc s Andersenom boli pridané fotografie.

  • 8. 6. 2017

   Dnešný deň opäť začal rozcvičkou. Po rozcvičke sme strávili vyučovaním v prírode, stihli sme si zahrať aj futbal.

   Na obed sme mali rizoto a na olovrant palacinky s džemom.

   Po obede sme sa vybrali na túru do lesa. Po ceste sme videli veľa zvierat. V lese sme našli poľnú cestičku, po ktorej sme nazbierali rastlinky a tie využijeme do nášho herbára. Cestou lesíkom na nás číhali zelené listy lopúchov, ktorým sme neodolali... začali sme sa v tom teple nimi ovievať.

   Tento večer je náš posledný a ukončíme ho galavečerom. Dostali sme diplomy, trička a kopec odmien.

   Zajtra sa na Vás veľmi tešíme.

   P.S. čakajte SMS

   Predpokladaný príchod domov 14.30 hod.

   Vaše deti!

  • 7. 6. 2017

   Dnes sme boli na výlete v Topoľčiankach. Veľmi sme sa potešili, keď sme v diaľke uvideli náš krásny autobus. Posadali sme si a milý pán šofér Vladko nás pekne privítal.

   Cesta nám ubehla, spríjemnili sme si ju piesňami.

   Pred Národným žrebčínom nás čakala usmievavá teta sprievodkyňa. Ukázala nám všetky koníky a urobila nám prehliadku stajní. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií a videli sme aj koňa "Maestoso" ktorý patrí kráľovne Alžbete II.

   Po prehliadke sme nakúpili suveníry, navštívili sme Zámocky park v ktorom sme sa vyjašili.

   Poobede nám prišla pošta, ktorej sme sa veľmi potešili. Nasledovala hra hľadanie pokladu Judy Hopkavej, ktorú sme hravo zvládli až do konca a poklad sme nakoniec vypátrali.

   Posielame pusinky :)

  • 6. 6. 2017

   Dnes 7.00 hod. sme mali budíček. Umyli sme sa a vyštartovali sme na rannú rozcvičku. Rozcvička nás celkom vyšťavila a baterky sme si dobili vydatnými raňajkami vo forme švedskych stolov.

   Dnes sme si opakovali písanie, čítanie aj matematiku :)

   Poobede nás animatorky prekvapili "Olympiadou". Každý kapitán tímu musel zložiť sľub, že budeme súťažiť férovo.

   Mali sme štyri stanovištia, kde sme všetko hravo zvládli.

   Večer sme mali opäť tančeky a rôzne súťaže.

   Zajtra ideme na výlet do Topoľčianok. Tešíme sa!

  • 5. 6. 2017

   Dobrý večer!

   Cesta bola dobrá, po ceste sme mali prestávku na desiatu. Počasie celý čas slnečné, bez obláčikov. Po príchode do penziónu Iveta sme sa vybalili, oddýchli a šup na obed. 

   Na obed sme mali paradajkovú polievku a špagety bolognese. Po obede sme mali čas na odpočinok a na upratovanie izieb. Každý deň nám budú naše p. učiteľky bodovať izby, preto si musíme na poriadku veľmi záležať.

   Poobede sme mali program s animátorkami: CUCU, PIPI, DIDI, JAJA a BEKY. Rozdeľovacou hrou "zabudnuté hviezdy" sme si našli našich animátorov s ktorými budeme celý týždeň v tíme. Máme dva tímy: Pokémoni a Ohnivé Levy. Po rozdelení sme mali chutnú večeru. Po večeri sme mali čas pripraviť si škrabošky na večerný karneval, ktorý bol v "KRAJINE ZÁZRAKOV".

   Už teraz sa tešíme, čo nás čaká zajtra.

   Dobrú noc! :)

  • 23. 5. 2017

   Do galérie Erasmus - Maďarsko boli pridané fotografie.

  • Patríme medzi najlepšie školy v BA !

   Nedávno uverejnil týždenník Trend výsledky Testovania 5 v Slovenskom jazyku a literatúre a Matematike za roky 2015 a 2016. Naša škola obsadila -popredné miesta v Bratislave v Matematike 5. miesto a v Slovenskom jazyku a literatúre 6. miesto v roku 2015! Máme super žiakov i učiteľov!

   Viac sa dozviete na tomto linku: https://www.etrend.sk/ekonomika/vyberate-detom-zakladnu-skolu-toto-su-najlepsie-bratislavske-a-kosicke-skoly-v-testovani-piatakov.html

  • Pýtate sa prečo? Okrem toho, že si rozvíjame fantáziu, tvorivosť, slovnú zásobu, môžeme čítaním spoznávať množstvo príbehov... Takýto príbeh čítali šiestaci našej 2.B a pripravili si pre žiakov prekvapenie formou aktivít.

   Čítali sme spoločne príbeh od Ruda Morica Srnček Belko. Druháčikom sa príbeh, tajničky, kvízy a otázky páčili, dokonca i vytvárali obrázky, ktoré súvisia s príbehom. Dúfame, že čítať spoločne budeme častejšie!

    

   Lebo Čítanie nás baví! (po kliknutí na zelený text uvidíte zopár fotiek :) )

  • ZBER PAPIERA

   V jarnom zbere papiera sme vyzbierali 1690 kg papiera. Najviac papiera doniesli

   Miška Deáková            2.B         151 kg

   Janko Barič                 2.A         146 kg

   Barborka Rejleková      2.B         113 kg

   Dominika Rejleková     1.C         113 kg

   Nelka Uličná (1.B), Samko Trandžík (1.A), Veronika Kovalčíková (2.B), Kristiánko Ivanov (1.B),

   Hanka Ďuricová (1.B), Tiborko Tarábek (2.A), Ninka Jelšíková (7.A), Karolínka, Kristiánko a Kristínka Grӧneoví

  • Dňa 3.mája nás navštívila v škole mamička našej žiačky , pani Majdlenová.

   Je členkou KLUBU SLOVENSKÝCH POĽOVNÍČOK! Prišla k nám v krásnom oblečení, za pôsobivým klobúčikom mala nádherné pierko! Mali sme úžasnú, zážitkovú hodinu, plnú informácií o prírode, o lesoch, o živote v lese. Hrali sme sa poučnú hru O BIOTOPOCH. Vyskúšali sme si vedomosti o ochranárstve, súťažili sme. Dozvedeli sme sa veľa o živote obyvateľov našich lesov. Milá pani poľovníčka nám priniesla ukázať vypchaté zvieratá, napríklad  diviaka, kačicu, lasicu, držali sme v rukách parožie srnčeka i jeleňa, spoznávali sme stopy  zvierat. Počúvali sme zvuky lesa.

   Dozvedeli sme sa, že všetko v prírode so všetkým súvisí, že všetko je dôležité a ten, kto si myslí, že len my, ľudia, sme to najdôležitejšie tvorstvo na Zemi, sa veľmi mýli! 

   Keby títo naši štvornohí kamaráti, dvojnohí operenci, vedeli rozprávať, potvrdili by nám to všetkými desiatimi. Alebo koľkými vlastne? Vieme?

   Do galérie sme pridali zopár fotiek. Veď si kliknite, ak ste zvedaví :) SME ZELENÁ ŠKOLA: ZEM, PRÍRODA, LESY A MY!

  • Chráňme sa!

   Internet! Toto slovo sa ozýva z každej strany. Strata súkromia, klamstvá, neoverené informácie... Toto sú problémy, ktoré sú spojené s modernou dobou, s používaním internetu. Mnoho detí ani netuší, s čím sa môžu na internete stretnúť. Z tohto dôvodu k nám zavítali odborníci, ktorí nám, druhostupniarom, zaujímavým spôsobom vysvetlili, aké nástrahy a problémy môže priniesť internet. Zároveň nás naučili, ako správne zaobchádzať s emailom, ako si vytvoriť správne heslo a pod. Získali sme množstvo užitočných informácií. Ďakujeme.

  • Záchranári na prvom stupni

   V piatok 21.4. k nám zavítala záchranná služba Falck. Neľakajte sa! Nič vážne sa nestalo! Prišli, aby zábavnou formou naučili našich prváčikov a druháčikov ako odborne poskytnúť prvú pomoc a zachrániť život. Sokol Falko a macko Miško im v tom výdatne pomáhali. Naučili deti ako zistiť či je zranený pri vedomí, či dýcha a ako podať umelé dýchanie. Plyšoví medvedíkovia, ktorí na každého z nás čakali nás naučili, ako správne podať umelé dýchanie. „30- krát stlač, 2-krát vdýchni“,  napomínal milý ujo záchranár.... a my sme stláčali: raz, dva, tri....  O chvíľu na to prišiel medzi  nás Macko Miško. Aká však smola!  Uštipla ho  včielka  Maja .... a čo sa nestalo. Nielenže upadol do bezvedomia, ale prestal aj dýchať. Čo teraz?  Ujo záchranár promptne poradil: „Musíme dať umelé dýchanie!“ A tak sme aj urobili. Zachráneného macka sme od radosti vystískali. Nakoniec sme si prezreli aj zvnútra sanitku a dozvedeli sa, na čo slúžia všetky prístroje a pomôcky v nej.

   Zopár výrokov od žiakov: 

   V piatok k nám prišli záchranári. Boli veľmi dobrí a priateľskí. Mali dobrého kamaráta vtáčika Falka. Bol to sokol. (Grétka Bertová, 2. B)

   Veľmi sa mi to páčilo. Veľa som sa naučil. Bol to svelý zážitok. (Martinko Bartok, 2.B)

   Učili nás, ako dať človeka do stabilizovaniej polohy. Všetko, čo nás naučili sme si potom vyskúšali na mackovi Miškovi. (Barborka Rejleková, 2.B)

   Na konci sme boli aj v sanitke. Bol to veľmi dobrý deň. (Valér Priadka, 2.B)

   Bolo to zaujímavé lebo sme sa naučili, ako zachrániť ľudský život. (Hanka Malovičová, 2. B)

   Boli sme dokonca aj v sanitke. Boli tam injekcie, infúzie,... Bolo tam veľa vecí na obdivovanie. (Gabko Jantoš, 2. B)

    

   A fotky :)

  • Ďakujeme za Deň Zeme!

   Ďakujeme krásne všetkým, ktorí ste nás na Deň Zeme prišli podporiť a spoločne sme zveľadili a skrášlili nás prekrásny areál!

    

   Miroslava Komorníková

    

    

  strana: