Základná škola s materskou školou, Cádrova 23, Bratislava

Prihlásenie
  • Zápis do 1. ročníka

   Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Cádrova 23,

   831 01 Bratislava VYHLASUJE zápis detí do 1. ročníka základnej školy

   pre školský rok 2018/2019.

   Tu sa dozviete viac.

  • Deň otvorených dverí

   Milí rodičia, milí budúci prváci,

   srdečne Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

   Bližšie informácie sú tu

  • Lyžiarsky výcvik

   Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

  • 12. 2. 2018

   Aktualizovali sme modul MATERSKÁ ŠKOLA

  • Lyžiarsky výcvik - štvrtok, piatok

   Dnes sme mali troška horšie počasie. Deti si tak vyskúšali lyžovanie vo všetkých poveternostných podmienkach. Pozitívne je, že už všetci sme zlyžovali celý kopec v stredisku. Dnes máme v pláne lyžovať do 13:00 hod. a priamo z lyžiarskeho strediska odchádzame do Bratislavy. Na miesto obeda sme dostali do autobusu balíček. Predpokladaný príchod na Višňovú o 16:30 hod. sa budeme snažiť dodržať, prípadne Vás deti budú informovať prostredníctvom mobilov. Lyžovaniu zdar!

  • Lyžiarsky výcvik - streda

   Dnes sme mali trochu oddychový deň a na svahu sme boli len do obeda. Rozosnežilo sa nám, čo nás veľmi potešilo a už teraz sa tešíme na čerstvý sneh na zjazdovke. Po obede sme sa vybrali na tunajšiu agrofarmu, kde nám ukázali chov zvierat. Videli sme pavilón kurčiat, kravičiek, teliatok a oviec. Hladkali sme jahniatko hodinu po jeho narodení. Nakoniec sme ochutnali výrobu ručne robených syrov. Deti si užili aj tradičnú guľovačku. Všetci sú zdraví a pozdravujú.

  • Lyžiarsky výcvik - utorok

   Dnes dopoludnia sme lyžovali za príjemného slnečného počasia, opäť sme sa zdokonalili v lyžovaní. Niektorí si vylepšovali techniku, niektorí  oblúky, všetci sme sa posunuli dopredu. Večer sme sa zabavili  logickou hrou a  príbehom  o živote tučniakov. Všetkých pozdravujeme.

  • Lyžiarsky výcvik - pondelok

   Na miesto sme pricestovali v poriadku, o 12:00 sme už boli na svahu a rozdelili sme sa do družstiev. Snehové podmienky sú dobré, pripadol aj čerstvý sneh, dokonca vykuklo aj slniečko. Potom sme sa presunuli a ubytovali na hoteli. Na zariadení sme sami a všetko máme k dispozícii. Mali sme skoršiu večeru aj s polievkou. Večer sme si pozreli inštruktážne video o základoch lyžovania a zahrali sa spoločenské hry. Inštruktor Peter má 1. družstvo (najlepších), bol veľmi spokojný s dodržiavaním pravidiel na svahu, pán učiteľ Lomnický má 2. družstvo a pani učiteľka začiatočníkov. Aj žiaci 2. a 3. družstva sa snažili a boli disciplinovaní. Zajtra, hneď po raňajkách, sa presunieme autobusom na Makov a budeme sa snažiť čo najviac využiť dobré snehové podmienky. Informovať o priebehu dňa vás budeme opäť zajtra prostredníctvom našej stránky.  Pozdravujeme z Kysúc.

  • Educate Slovakia

   Týždeň so stážistami v rámci projektu Educate Slovakia z pohľadu našich detí.

   "Minulý týždeň bol pre mňa úplne úžasný. Mali sme na našej škole štyroch stážistov v rámci projektu Educate Slovakia. Stážisti boli z Brazílie (dvaja), Číny a Indonézie. Naučili sme sa niečo o ich tradíciách, tancoch, typickom jedle, hudbe, systéme školstva, obyvateľstve. Oni sa tiež chceli dozvedieť viac o živote na Slovensku, bol to ich druhý týždeň v našej krajine. Priniesli sme im ochutnať naše slovenské pochúťky akými sú napríklad horalka, rumba, chrumky. Boli veľmi milí, dalo sa s nimi dobre porozprávať."

   "Minulý týždeň som si v škole  naozaj užila a nabrala som nové skúsenosti. Dozvedela som sa nové zaujímavosti o krajinách, z ktorých naši stážisti pochádzajú. Konverzácia s lektormi bola zaujímavá, všeličo sme sa naučili a overili sme si svoje jazykové schopnosti. Ich prezentácie bolo plné zaujímavých informácií. Ďakujeme za super týždeň a tešíme sa na ďalší rok."

   Pozrite si foto

  • POZVÁNKA NA PLES

  • Karneval

  • EXAM testing

  • V Testovaní 5 opäť naši žiaci výborní!

   Naši piataci boli v celoslovenskom testovaní piatakov T5, ktoré sa konalo 22.11.2017 opäť veľmi úspešní. Priemer v matematike bol 80,8%, čo je o 16 % viac, ako bol priemer celého Slovenska. V slovenskom jazyku a literatúre mali naši piataci priemer 77,1%,  celoslovenský bol 62,8% (takisto lepší o 14,3%). Tešíme sa a blahoželáme!

  • Mikulášsky basketbalový turnaj

   Ste zvedaví, ako to tam prebiehalo? Pozrite si reportáž.

  • Súkromná ZUŠ na našej škole

  • Vianočná burza

   Pozrite si, aká krásna atmosféra tu panovala.

  • Vianočná burza

   Opäť nás čaká mimoriadne obľúbená Vianočná burza.

   Tu je pozvánka pre Vás

  • Prednáška s OZ Zdravé duše

   V piatok 1.12.2017 sme sa zúčastnili prednášky, ktorú pre nás pripravilo občianske združenie Zdravé duše. Zúčastnili sa triedy 7.A, 8.A a aj 9.A. Podľa mňa bola prednáška veľmi zaujímavá a naozaj nás všetkých zaujala. Bolo super, že nás často nechali zapájať sa do diania a aj to, že nám dávali priestor na otázky. Dozvedeli sme sa niečo nové o strese, čo ho vyvoláva, ako sa prejavuje a ako ho odbúrať z nášho tela. Taktiež sa mi páčila prednáška o fotografovaní a som rada, že už viem, ako vyliečim svoj stres-dýchaním, kolorterapiou a ďalšími technikami. Určite mi veľa dali aj slová moderátora Romana Juraška z Markízy, ktorý nám rozprával práve o puberte, o období, v ktorom sa nachádzame. Ako vynikajúci bonus bolo predstavenie s chodením po skle a hltaním ohňa a veľmi sa teším aj z knihy, ktorú Zdravé duše vydali (Za tabuľou) a podarovali nám ju.  

   Karolína Fabianová, 7.A

  • Celonárodný projekt EnglishOne

   Celonárodný projekt EnglishOne pokračuje aj v tomto roku. Svoje vedomosti v anglickom jazyku si môžu žiaci po celý rok prehlbovať vďaka modernému digitálnemu obsahu, ktorý sa nachádza na portáli anglictina.iedu.sk. Vďaka plneniu úloh z tohto projektu sa mohli žiaci 1.A, 4.A a časť žiakov druhého ročníka stretnúť s Jacobom, ktorý pochádza z anglického Oxfordu. Spoločne riešili úlohy z projektu a snažili sa od Jacoba dozvedieť veľa zaujímavého o ňom a jeho rodnej krajine.

  • Stretnutia na radnici

   Stretnutia na RADNICI  -  úspešne pokračujeme!

                     Prechádzky s pánom Marquartom

            Stretávania na RADNICI  boli vždy za každého počasia. Každú prvú sobotu v mesiaci.

   Prechádzali sme sa uličkami mesta presne podľa Marquartovho plánu. Pán Michael Marquart vytvoril pred 251 rokmi mapu Bratislavy, ktorá sa volá Marquartov plán. Je to vzácne historické dielo, ktoré nám ukázalo, ako vyzerala Bratislava v 2.polovici 18. storočia.

            Navštívili sme rokokový Aponiyho palác, šľachtický Primaciálny palác s Kaplkou sv. Ladislava, Bratislavský hrad a jeho hradnú záhradu za čias Keltov, Slovanov a za čias  panovania Márie Terézie. Dom u dobrého pastiera a svätí v Starom meste a jednu z najkrajších historických ulíc v Bratislave a to Ventúrsku ulicu, ako ulicu šľachtických palácov. Nádherný bol Kostol a kláštor Milosrdných bratov, sochy svätcov. Krásna je socha svätého Jána Nepomuckého. Jezuitský kostol a socha Panny Márie je kostol s jednou z najkrajších kazateľníc na Slovensku. Prekrásny je Dóm sv. Martina, kde bola korunovaná Mária Terézia.

            Po každej prechádzke sme priamo v radničnom ateliéri modelovali z hliny to najzaujímavejšie, čo si každý z prehliadky zapamätal. Domy, kostoly, sochy atď. Naše výtvory, ktoré  už boli vypálené v keramickej peci, sme si boli v novembri vymaľovať.

             Na konci roka, presne 13.12., bude v Aponiyho paláci o 16:00 hod. slávnostná vernisáž, kde budeme vidieť Bratislavu podľa Marquartovho plánu, s tým rozdielom, že jej podobu vytvorili naše šikovné ručičky.

                Srdečne Vás všetkých na ňu pozývame!  Výstava bude sprístupnená počas trvania Vianočných trhov. Príďte spojiť príjemné a užitočné s kúskom histórie, pobudnite chvíľu v 18. storočí, preneste sa v čase. Budete mať určite neopakovateľný zážitok!

                 Za všetkých  žiakov, ktorí STRETNUTIA NA RADNICI navštevovali, napísala Veronika Dunajská  4.B

  strana: