2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

zase je tu čas platenia daní a aj zákonná možnosť poukázať ich časť neziskovým organizáciám, ku ktorým patrí aj občianske združenie Klub rodičov školy Cádrova.

V roku 2016 ste nášmu združeniu touto formou poukázali príspevky vo výške 8597,85- €. Ďakujeme. Tieto peniaze boli použité pre ZŠ na zakúpenie nových tabúľ, mikroskopov, dataprojektorov a pomôcok pre výuku dejepisu, biológie, angličtiny a matematiky. Do MŠ tieto zdroje umožnili zakúpenie učebných pomôcok, stavebníc, nábytkových a úložných doplnkov.

Najbližšie máme v pláne zatraktívniť deťom čas strávený na školskom dvore zakúpením ďalšej preliezky. A stále je tu priestor aj na vaše nápady, či finančnú alebo inú pomoc škole.

Veríme, že naším spoločným prispením bude ZŠ Cádrova zase o čosi príťažlivejšia pre deti, pre učiteľov, ale aj pre nás – rodičov.

Ak sa pre túto formu podpory našej školy a našich detí rozhodnete, bude si to vyžadovať istú administratívu, veríme však, že to nebude prekážkou. Postup je Vám iste známy z minulých rokov, pre istotu nám však dovoľte pripomenúť ho spolu s dôležitými dátumami :

Zamestnanci

 do 15.2.2017 - požiadajte svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane, vyplňte tlačivo Vyhlásenie

 do 30.4.2017 obe vyplnené tlačivá doručte na príslušný daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska

Fyzické osoby (ktoré si samé podávajú daňové priznanie)

 do 31.3.2017 - riadne vyplnené Daňové priznanie (vrátane určenia prijímateľa 2%) doručte na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Právnické osoby

 Vaši ekonómovia a účtovníci si s tým už iste poradia. V prípade akýchkoľvek otázok však nájdete pomoc a odpovede na stránkach školy www.zscaba.edupage.org alebo priamo na www.rozhodni.sk

 Ak ste majteľom firmy a zároveň aj zamestancom či fyzickou osobou, môžete poukázať príslušnú časť zaplatenej dane oboma spôsobmi súčasne.

Nezabudnite tiež, že právnická osoba ktorá darovala financie na verejnoprospešný účel a fyzická osoba ktorá dobrovoľnícky odpracovala min. 40 hodín, majú možnosť poukázať až 2% (PO) resp. 3% (FO).

NEPLATÍTE NIČ NAVYŠE ! – Vaša zaplatená daň za rok 2016 sa len prerozdelí.

ĎAKUJEME VÁM VEĽMI PEKNE ZA PODPORU ŠKOLY!

Ján Šeprák                                                                       Miroslava Komorníková

predseda Rodičovskej rady KRŠC                                                           riaditeľka školy

Vyhlasenie_KRSC_2016_edit.pdf

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov-2016_2017.doc

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.
    5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Obchodné meno alebo názov:
      Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: ,
      Právna forma:
      Identifikačné číslo (IČO/SID):
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2018) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Obchodné meno alebo názov:
      Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: ,
      Právna forma:
      Identifikačné číslo (IČO/SID):
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.