• Školský klub detí

• Fotografie z ŠKD si môžete pozrieť vo Fotoalbume

ŠKD je školské zariadenie, ktorej činnosť je mimo vyučovania. Nie je ani pokračovaním školského vyučovacieho procesu a nemal by byť chápaný ani ako len sociálna služba – stráženie detí. Pedagogická práca v ŠKD má svoje špecifiká – zabezpečuje deťom odpočinok, rekreačné aktivity a záujmové využitie voľného času.

V ŠKD sa dieťa zdokonaľuje v sociálnych dovednostiach dôležitých pre život. Učí sa tu spolupracovať s ostatnými, tolerovať odlišnosti. Trávia tu veľkú časť svojho voľného času a je dôležité, aby ho pobyt v ŠKD tešil, aby tu každý zažil radosť z činností, povzbudil svoju zvedavosť a ctižiadostivosť. ŠKD má osobnosť dieťaťa rozvíjať a pomôcť mu, aby dosiahlo úspech. Najvýznamnejšia je preto vhodná motivácia a povzbudzovanie dospelým. A samozrejme nesmieme zabudnúť na to, že dieťa, ktoré práve absolvovalo v škole vyučovanie, netúži potichu sedieť a „byť poslušné“!

Činnosť v ŠKD  má detí baviť a nás teší, keď vidíme, že sú spokojné. Zaujímavé činnosti zvyšujú i prestíž klubu a deti doň veľmi rady chodia a to nie len prváčikovia. Rodičia, ktorí čítajú tieto riadky, veľmi dobre vedia o čom píšem :o) Veríme, že i rodičia ocenia činnosť klubu a pomôžu nám čo najlepšie spoznať ich detičky, aby sme ich schopnosti rozvíjali a navzájom si pomáhali.