• 1.Erasmus + "Lets Play Physics "

• 02.09.2021 17:46
      • 4. mobilita: Rumunsko, Arad 16. -20. október 2017

• " Festival of Sciences"

V pondelok 16.10. sme po niekoľkohodinovej ceste vlakom dorazili do mesta Arad. Na stanici nás privítali naše hostiteľské rodiny. V utorok nás čakali experimenty v partnerskej škole a prezentovali sme výskumné centrá v našej krajine.

Streda bola zaujímavá. Čakal nás výlet do rumunského Temešváru. Tu sme navštívili univerzitu, prezreli sme si fakultu fyziky, laboratórium, v ktorom sa zaoberajú kryštálmi. Pozreli sme si aj pamätihodnosti mesta.

Štvrtý deň bol pre nás najnáročnejší. V škole bol vedecký festival, na ktorom sa zúčastnili základné, ale aj stredné školy nielen z Aradu, ale aj Temešváru. Každá partnerská krajina mala pripravené pokusy, ktoré sme predvádzali a vysvetľovali záujemcom.

V piatok sme navštívili Oradeu - najprv sme si pozreli laboratória a potom pevnosť z 12. storočia.

Po celom týždni sme sa už tešili domov. Ďalšie stretnutie bude v Taliansku na Sicílii.