•  2. Erasmus + s názvom: The Great European Pastimes Challenge (Anglicko, Portugalsko, Rumunsko, Španielsko, Bulharsko, Slovensko)
      • 2. Erasmus + s názvom: The Great European Pastimes Challenge (Anglicko, Portugalsko, Rumunsko, Španielsko, Bulharsko, Slovensko)

• 02.09.2021 17:54
      • O projekte
      • Verte či neverte! Tento rok sme sa opäť zapojili do projektu ERASMUS+. Minulý rok tento projekt bol spojený s fyzikou, tento rok nesie názov The Great European Pastimes Challenge. Projekt je zameraný na šport, voľný čas a záľuby. Aké sú naše partnerské krajiny? Španielsko, Portugalsko, Anglicko, Bulharsko a Rumunsko.

Aké výhody prináša zapojenie sa do projektu ERASMUS?

Ahojte žiaci školy Cádrova! Posledný novembrový týždeň som sa zúčastnila pobytu v Anglicku v rámci projektu Erasmus. Išla som tam plná očakávaní a tie sa mi nenaplnili tak, ako som myslela – bolo to totiž ešte lepšie! Ale pekne poporiadku. Čo to vlastne ten Erasmus je? Je to super projekt, do ktorého sa môžete na našej škole zapojiť. Sú doň každý rok zapojené niektoré krajiny Európy a každé dva roky sa nesú v duchu inej témy. Napríklad  predchádzajúce dva roky to bola hravá fyzika, tento rok a budúci sú to hobby a voľnočasové aktivity. Teraz však k hlavnej téme článku: Prečo sa na celý ten mnou ospevovaný Erasmus dať? Ako vedieť, že to nebude len strata času? Prinášam vám 5 tipov, ktoré Vás zaručene inšpirujú tak, že sa žiaci budú o tento projekt čoskoro biť!

1. Precvičíte sa v angličtine!

Áno, toto je asi ten najmenej zaujímavý dôvod. Čo myslíte, nebude sa Vám to hodiť? V projekte ERASMUS sú zapojené totiž viaceré krajiny, a tak žiakom neostáva nič iné, ako sa musia rozprávať so svojimi rovesníkmi z iných krajín v angličtine.

2. Budete hrdí na svoju krajinu!

Ku každému ERASMU patrí najmä prezentovanie svojej krajiny. Prečo aj taký malý, na pohľad obyčajný štátik ako Slovensko môže byť zaujímavý? Je to predovšetkým vďaka nášmu kultúrnemu bohatstvu. Nie každý má toľko krásnych pôvodných remesiel a zachovaných zvykov. Preto budete z Erasmu odchádzať s pocitom, že Vy a Vaša krajina ste výnimoční.

3. Spoznáte nové krajiny a ľudí!

Je to zaujímavejšie, než si možno predstavujete. Získate nové pohľady na deti, žiakov. Nájdete si nových kamarátov. Obohatíte sa o kultúru mnohých iných štátov a myslím si, že to je na žiaka základnej školy celkom fajn.

4. Odnesiete si množstvo zážitkov, na ktoré do smrti nezabudnete!

5. Malý bonus na záver!

Vymeškáte týždeň školy!                Bianka Janitorová, 8.A