• 1.Erasmus + "Lets Play Physics"

• 02.09.2021 17:52
      • Všeobecné informácie Projekt Erasmus+

• Projekt programu Erasmus+ KA2, Kľúčová akcia 2: Strategické partnerstvá zložené výlučne zo škôl. Názov projektu: LET´S GET TOGETHER AND PLAY PHYSICS bol schválený v roku 2016.
        Projekt sa financuje z prostriedkov Európskej Únie. Realizácia projektu na našej škole bude trvať dva roky. Ide o mobilitu pedagogických zamestnancov a žiakov v zahraničí. Do projektu sú zapojené krajiny: Maďarsko, Rumunsko, Taliansko, Poľsko a Turecko.
        Cieľom Erasmus+ je pomôcť zvýšiť kvalitu výučby a učenia od predškolského po sekundárne vzdelávanie v školách v celej Európe.

1.mobilita: Gorzów, Poľsko                   17. - 21. október 2016
        Erasmus+ v Gorzów, Wielkopolski "Let´s keep simplicity!"
        Príchod do poľského mesta Gorzow, Wielkopolski

Na prvej mobilite v rámci projektu sa zúčastnili: PaedDr. Miroslava Komorníková, RNDr. Viera Keszeghová ( učiteľka fyziky) a Mgr. Jana Gažovová (koordinátorka projektu).
        V Poľsku sa nám veľmi páčilo, medzi všetkými krajinami vládla priateľská atmosféra a nadšenie z prvého kontaktu. Celý týždeň sme mali naplánovaný pestrý program.
        Prvý deň sme mali prehliadku mesta, kde našimi sprievodcami boli žiaci školy. Pripravili si pre nás zaujímavé prezentácie o pamätihodnostiach v meste Gorzow.
        Počas nášho pobytu sme mali pekné, slnečné počasie až na jedeň deň, kedy pršalo.
        Milé prekvapenie pre nás bola návšteva technického centra "Technological centre" Stanovice. V tomto centre si žiaci majú možnosť vyskúšať rôzne experimenty, a pracovať na rôznych projektoch v oblasti vedy.
        Ďalší deň nás čakal celodenný výlet do mesta Zielona Gora. Spolu so žiakmi a učiteľmi sme boli v "Technological Park" v Stary Kisielin. Tu nás čakali zamestnanci s pripraveným programom a prednáškou. Vysvetlili nám ako funguje proces pozorovania buniek, prácu s mikroskopom Ramen a zobrali nás do miestnosti, kde sa skúma foniatria. V tento deň nás ešte čakala návšteva planetária.
        Na záver
        Celkový dojem z Erasmu je pre mňa pozitívny. Získali sme nové poznatky, nové kontakty na úžasných ľudí. Verím, že si budeme vymieňať informácie i v budúcnosti. Odporúčam našim učiteľom nebáť sa a ísť do takýchto aktivít.