• 4.Erasmus +

• 19.09.2023 18:22
      •  Francúzsko – Besançon
        č. projektu: 2021-SK01-KA122-SCH-000014674
      • Jazyky sú presne tým, čo vystihuje našu školu. Otvárajú nám cestu do sveta nových kultúr, štúdií, gastronómie, zážitkov či pracovných skúseností. Naši žiaci sa na túto cestu vydávajú už od prvého stupňa. Na konci prvého ročníka sa môžu rozhodnúť pre štúdium francúzskeho jazyka, ktorý budú nasledujúcich pár rokov študovať popri anglickom jazyku.

Plnohodnotnému vzdelávaniu žiakov však predchádza kvalitné vzdelávanie pedagógov. V dátume od 12. do 24. novembra 2022 sa vyučujúca francúzskeho jazyka, Katarína Murčová Stančíková, spolu s ďalšími šiestimi učiteľkami francúzštiny zo slovenských škôl zúčastnila edukačného metodického kurzu spojeného s observačnou stážou v meste Besançon. V tomto čase absolvovala tri vzdelávacie moduly pod názvami „1. Évaluer en classe de FLE, 2. Motiver les adolescents par une pédagogie active, 3. Inverser la classe avec des ressources numériques“ a niekoľko observácií hodín francúzštiny ako cudzieho jazyka realizovaných rodenými hovoriacimi.

Za túto jedinečnú príležitosť vďačíme projektu Erasmus+, ktorý pre nás sprostredkovala predsedníčka Slovenskej asociácie učiteľov francúzštiny doc. Jana Bírová, PhD. Vzdelávanie prebiehalo v Centre aplikovanej lingvistiky (CLA – Centre de linguistique appliquée).

K spoznávaniu chutí Francúzska neodmysliteľne patrí aj jeho gastronómia, krásna príroda, história, kultúra a miestne tradície. Toto všetko mohli „ochutnať“ a spoznať účastníčky projektu počas dvoch nezabudnuteľných týždňov v regióne Burgundsko-Franche-Comté.

Účasťou na projekte sa budeme snažiť o podporu francúzštiny a motiváciu našich súčasných a budúcich žiakov učiť sa tento prekrásny jazyk. Podpora francúzštiny v tejto oblasti je nenahraditeľnou inšpiráciou otvárajúcou dvere lepšej vzdelanosti, ktorú Slovensko tak nevyhnutne potrebuje.

FOTO TU