• Špeciálny pedagóg

Kontakt: remisova@zscadrova.sk

Mgr. Lukrécia Barnová

Kontakt: barnova@zscadrova.sk

Konzultačné hodiny: po emailovom  dohovore

Ako školský špeciálny pedagóg pracujem so žiakmi s rôznymi druhmi a stupňami postihnutia. Pomáham riešiť problémy a poskytujem špeciálno-pedagogické služby žiakom, ktorí majú špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby. Týka sa to žiakov, ktorí majú špecifické poruchy učenia, správania, narušenú komunikačnú schopnosť a žiakov s telesným a mentálnym postihnutím.

Spolupracujem s viacerými centrami, psychológmi a špeciálnymi pedagógmi. Sme v úzkom kontakte s rôznymi poradenskými centrami, odborníkmi a terapeutmi.

Hlavnou náplňou mojej práce je:

• individuálna práca so žiakmi, ktorým boli diagnostikované špecifické vývinové poruchy.
          • podľa daných predpisov a potrieb navrhnem rodičom diagnostikovať alebo rediagnostikovať žiakov
          • riešenie problémov so žiakmi, ktorí majú z rôznych dôvodov problémy v správaní alebo v učení
          • konzultácie a spolupráca s rodičmi, s pedagogicko-psychologickou poradňou, so špeciálno-pedagogickou poradňou, s riaditeľom školy, so zástupcami školy, s výchovnou poradkyňou, konzultácie s jednotlivými vyučujúcimi a triednymi učiteľmi, konzultácie s vychovávateľkami školskej družiny a s asistentmi učiteľa.
          • depistáž, intervencia, prevencia a rehabilitácia
          • zakladanie, vedenie, triedenie a aktualizácia dokumentácie k jednotlivým žiakom so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami

Výhodou školy so špeciálnym pedagógom je, že dieťa nemusí dochádzať na reedukácie porúch učenia do poradenských zariadení, ale starostlivosť o dieťa, potrebné pomôcky a špeciálne učebné a pracovné materiály sú zabezpečené priamo v škole.