• Informácie pre rodičov, študentov a učiteľov

Nahlas o deťoch - Čo robiť, keď sa dieťa hnevá?

Obdobie lockdownu, karantény nie je jednoduché pre dospelých nehovoriac  o deťoch a ich prežívaní. V uvedenom podcaste https://vudpap.sk/co-robit-ked-sa-dieta-hneva/ v podaní psychologičky Lucie Lenickej sa zamyslíme nad tým, či je hnev dobrou emóciou alebo je lepšie ho potláčať.

Čo hrozí našim deťom počas lockdownu v online priestore?

Dištančné vyučovanie prináša aj možné hrozby v podobe online priestoru. Študenti trávia veľa času za počítačom, tabletom, čo môže mať vplyv aj na ich prežívanie. K tejto téme sa vyjadrí psychologička Eva Smiková v rozhovore v televízii TA3 - čo hrozí deťom v online priestore, ktorá pracuje na pozícii psychológa vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie.

Ako zvládnuť dištančné vzdelávanie detí?

V podcaste nahlas o deťoch sprostredkovanom Vedeckým ústavom detskej psychológie a patopsychológie sa dozvieme či žiaci počas  karantény prichádzajú o svoje pracovné návyky a režim dňa, či sa deti stávajú apatickými a nakoľko sa zvýšil výskyt depresívnych prejavov u mládeže ako dôsledok izolácie.

Pomoc pre rodičov

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie poukazuje na nové formy pomoci pre rodičov prostredníctvom podcastu - pomoc pre rodičov, keďže mnohí si nevedia poradiť s deťmi v tomto náročnom období. K  tejto téme sa vyjadrila v televízii TA3 psychologička Beáta Sedláčková.