• Platby za stravovanie a režijné náklady

Príspevky na stravovanie v ŠJ bez dotácie (v súlade s VZN č. 11/2023 Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto)

Kategória stravníkov obed Réžia/mesačne Predpoklad platby mesačne

1. stupeň 1,70 € 12 € 40 €
        2. stupeň 1,90 € 12 € 40 €

DOTÁCIA NA PODPORU VÝCHOVY K STRAVOVACÍM NÁVYKOM DIEŤAŤA

Príspevky na stravovanie a réžiu v ŠJ (v súlade s VZN č. 11/2023 Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto a v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách)

Kategória stravníkov obed Réžia/mesačne Predpoklad platby mesačne
        1. stupeň Dotácia 2,10 € za odobratý obed s podmienkou účasti na vyučovaní 12 € 12 €
        2. stupeň Dotácia 2,30 € za odobratý obed s podmienkou účasti na vyučovaní 12 € 12 €

Nárok na príspevok na obed

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu v prípade absencie žiaka v škole sa finančná dotácia neposkytuje. Zákonný zástupca hradí plnú výšku príspevku na stravovanie za neodobratú stravu.

Evidencia odberu stravy je pre 1. a 2. stupeň ZŠ na základe čipu, inak obed hradí v plnej výške ZZ žiaka. Nárok na dotáciu má iba žiak, ktorý sa v ten deň zúčastnil výchovno-vzdelávacieho procesu. Ak žiak z akéhokoľvek dôvodu nebude v niektoré dni prítomný na vyučovaní, treba ho zo stravy odhlásiť. Prvý deň choroby si môžete pre neodhlásený obed prísť, ale hradíte ho v plnej výške. V prípade zabudnutia čipu, je žiak povinný zapísať prevzatie obeda do zošita pri výdajnom okienku, inak bude systém vykazovať obed ako neprevzatý. V prípade straty čipu, je žiak povinný si čo najskôr zabezpečiť nový čip.

Spôsob úhrady príspevku na réžiu:

Príspevok na réžiu zákonný zástupca žiaka uhrádza vopred, najneskôr do 25. dňa v kalendárnom mesiaci predchádzajúceho mesiaca, v ktorom sa stravovanie poskytuje, s uvedením:

- meno a priezvisko stravníka

- trieda

- (odporúčame využívať QR kód platby vygenerovaný cez EduPage)

Príspevok na režijné náklady :

Príspevok za režijné náklady zákonný zástupca žiaka uhrádza mesačne v sume 12€, na číslo účtu:

IBAN SK28 5600 0000 0084 2371 8010

Šek na réžijné náklady a stravu sa nevydáva.