• Výstava prác

• Výstava prác žiakov z troch krajín

„Poznanie kultúrneho dedičstva a architektúry svojej vlasti“

V rámci európskeho programu Socrates- Comenius Základná škola Cádrova z Bratislavy, škola F. Perillat z Francúzska a škola G. Vaillati z Talianska vytvorili školské partnerstvo a tretí rok  pracujú na projekte „Poznanie kultúrneho dedičstva a architektúry svojej vlasti.“ Každá škola si vybrala jedno zaujímavé historické miesto vo svojom okolí. Na hodinách dejepisu a výtvarnej výchovy žiaci z Bratislavy spracovali Primaciálny palác, žiaci z Francúzska stredovekú dedinu Yvoire a talianske deti kostol a rímsku vilu Palazzo Pignano.

Vytvorené texty, maľby, modely a mozaiky ukazujú ako žiaci vo veku 9 až 15 rokov dokážu pochopiť históriu svojej krajiny a cez svoje výtvarné práce ju prezentovať a predstaviť  rovesníkom a širokej verejnosti.

Táto výstava prác žiakov z troch krajín rozvíja myšlienku európskej spolupráce.

koordinátorka  projektu

Erika Nádošová

Exposition des travaux des élèves de trois pays

« Connaissance du patrimoine artistique et architecturale »

Dans le cadre du programme européen Socrates- Comenius, ľ école primaire Cádrova de Bratislava a crée un partenariat scolaire avec ľ école de F. Perillat de Veigy- Foncenex de France et ľ école de G. Vailati de Vaiano Cremasco ď Italie. Ces trois écoles travaillent conjoitement sur le projet baptisé:« Connaissance du patrimoine artistique et architectural ».               Chaque établissement choisit un site historique de sa région. Ľ école slovaque- Palais primatiale de Bratislava, ľ école française- le village médievale Yvoire et ľ école italienne-   le site archéologique de Palazzo Pignano. Pendant les cours ď histoire et des arts plastiques, les élèves ont creé des textes, des peintures, des maquettes et des mosaïques. Les créations témoignent du talent de ces enfants âgés de 9 à 15 ans qui à partir des sites historiques de sa région présentent leur pays à un public plus vaste.

Ľ exposition commune  des travaux des élèves de trois pays développe la coopération européene.

Coordinatrice du projet

Erika Nádošová