• Prírodovedné predmety

• Úspechy našich žiakov v matematických súťažiach

Matematický Klokan

V pondelok 23.marca 2015 súťažili naši žiaci o  body v medzinárodnej súťaži matematický klokan.

Toto sú naši najúspešnejší:

1. ročník

Sabo Daniel                1A    percentil  86,3 %                   Percentil je číslo, ktoré udáva, koľko percent súťažiacich náš žiak
          Kristián Gröne            1B                  84,3 %                                 v záverečnom hodnotení "predstihol".
          Dohnál Jaroslav         1B                  79,3 %
          Pigová Hanka             1A                  79,3 %

2. ročník

Oliver Novysedlák      2B                 97,3%
          Gregor Tobiáš             2B                 90,2 %
          Kuričová Sofia            2B                 89,3 %

3. ročník

Marek Stolárik             3B                95,9 %
          Andrej Tomaščin         3B                88,6 %
          Martin Holka                3A                86,9 %

4. ročník

Bachratý Michal           4A               98,9 %

5. ročník

Novysedlák Ivko          5A               97,9 %
          Novysedlák Alex          5A               92,3 %

Matematická olympiáda

V stredu 21.januára sa konalo okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovali 4 žiaci, úspešným riešiteľom sa stal Ivko Novysedlák z 5. triedy, ktorý sa umiestnil na 11. mieste so ziskom 11 bodov z maximálneho počtu 18. Zaradil sa tak medzi 55,3 % úspešných riešiteľov vo svojej kategórii.

Na okresnom kole Pytagoriády 16.3.2015 vybojoval v silnej konkurencii Martin Holka z 3.B triedy 6. miesto,  pričom od prvej priečky ho delili iba dva body z 24.

Ema Brvnišťanová z 5.A triedy sa umiestnila na 8.mieste medzi úspešnými riešiteľmi, ktorých bolo 67 % zo všetkých zúčastnených piatakov.

Gratulujeme !!!