• Európa v škole

• EURÓPA  POMÁHA  -   POMÁHA  EURÓPA   ?

Toto motto otvorilo 62. ročník projektu –Európa v škole .

Témy boli pre dnešný náš  život viac ako aktuálne :

,, Kto tu volá o pomoc  ? “ / ...v Európe a na celom svete vymierajú mnohé druhy rastlín a živočíchov . Ktorý z nich sa rozhodneš  zachrániť ? /

,, Vzdelanie je tu pre všetkých ! “  / ... nie všetky deti sa môžu pokojne učiť. Môžeš pomôcť deťom v rozvojovej , alebo zničenej krajine ? /

,, Voda znamená život ! “  / ...780 miliónov ľudí dnes žije bez prístupu k čistej, pitnej vode. Pomôžeš a pridáš sa k projektu záchrany vodných zdrojov ? /

Pre našu školu sa tento rok stala najúspešnejšie  zvládnutou - výtvarne spracovaná  téma : Kto tu volá o pomoc ?

Kto ? – VLK

Aký vlk ? – ORANŽOVÝ

Prečo ? – LEBO UŽ NEVLÁDZE !

Takto odpovedal náš víťaz – žiak 3. B triedy : Zorko Zita

,, vlk  žije v lesoch, ktoré už nie sú všade  zelené,  žerie potravu, z ktorej mu žltnú zuby , hviezdy hľadá, ale ich nevidí,  slnko svieti, ale je za šedým mrakom,  tak prečo by nemohol byť môj vlk  - oranžový ?

Zorko túto tému ,,  až zimomriavkovo “výstižne  spracoval , jeho výtvarné podanie bolo  nebojácne, farebne smelé a preto si podľa zásluhy odniesol  I. MIESTO vo svojej kategórii. Jeho dielo postúpilo do   CELOSLOVENSKÉHO  KOLA ! - Veľká gratulácia !!!

Aj ostatné deti, najmä z 3.B, 3.A, 1.A  - nás prekvapili svojou výstižnosťou  a tvorivou invenciou. Okrem víťaznej práce sa úspešnými stali aj ďalšie naše výtvarné diela, ktoré sú vystavené v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici, kde bola 11.3.2015 slávnostná vernisáž, spojená s odmeňovaním víťazov.

V literárnej časti si krásne 3. miesto odniesol  Šimonko Strečok z 1.A.

Deti, nebojte sa, maľujte, píšte, upozorňujte, .. máte dar, ktorý už my dospelí nemáme, sme moc ostražití, vy ste smelé, my  moc zvažujeme , vy sa viete rozhodnúť hneď, my už bez úprav nespracujeme prvotnú myšlienku,  vy to viete a dokážete ! , ...  vy ste zrkadielka čistoty a úprimnosti ... a to je to  KRÁSNE,  MÁ TO SILU,   využívajte ju  !!!