Cyklus našich, už rokmi overených, "STRETNUTÍ NA RADNICI" pokračuje tento rok s myšlienkou:
"Múzeum je miesto vzdelávania a netradičných zážitkov".
Máme za sebou I. časť vzdelávacích programov, zážitkového vyučovania výtvarnej výchovy, vlastivedy /prvouky, dejepisu, občianskej náuky, etickej a regionálnej výchovy.
-Koláž minulosti absolvovali naši druháci ako budúci spolutvorcovia radničných programov. Žiaci našej školy sú externými spolutvorcami už niekoľko rokov. Vedia už teraz, čo je fotografia, plagát, noviny, čo je koláž , ako sa mení život v desaťročiach a storočiach, ako sa žilo v našom meste ich starým rodičom v čase ich detstva a mladosti. Ako sa hrali, ako sa učili, ako Bratislava vyzerala pred šiestimi desiatkami rokov. V radničnom ateliéri si vytvorili krásne výtvarné obrazy - koláže z novín a časopisov z tých čias.
-Tú istú tému, ale pod názvom ,,Zlaté šesťtesiate´´absolvovali naši ôsmaci. Oni už pracovali s pojmami ako napr. 60.roky 20. storočia v socializme, medzigeneračné spoznávanie, spoločnosť a každodenný život. Porovnávali rozdiely medzi súčasnosťou a minulosťou. Život v týchto rokoch im ilustrovala výstava nábytku, módnych doplnkov, spotrebného vybavenia domácností , plagáty o kultúrnych , športových podujatiach, fotografie zo študentského života a pod. Filmové ukážky im pripadali ako z dávnej histórie. Ich vytvorené koláže sú preto viac dokumentačné .
-Piataci boli v Michalskej veži ,virtuálne bránili mesto medzi mestskými hradbami v stredoveku, spoznávali funkcie vstupných mestských brán mesta, odhaľovali ich minulosť a následne si hradby postavili v skupinovej aktivite. Expozície boli zaujímavé, veža po nedávnej rekonštrukcii ponúka okrem iného aj možnosť interaktívnej spolupráce pri bádaní života v minulosti. Niektorí povedali, že popod Michalskú vežu chodili často, ale vôbec netušili, čo tam všetko je.
Čaká nás 2. časť pre šiestakov a siedmakov. Budeme v jarných mesiacoch v prírode, skúmať archeologické vykopávky a spoznávať, čo všetko ovplyvnilo históriu nielen v našom regióne.